Bizi Arayın :0850 840 82 27|

[email protected]

Çalışma saatleri: 7/24

Ön Ödemeli Kart (Paykasa) Nedir?
21
Ocak
2017

Ö
n ödemeli kart Paykasa fiziksel basımı olmayan, herhangi bir isme veya hesaba bağlı bulunmayan, tek kullanımlık olan, 16 haneli pin kodundan oluşan ve genel olarak internet üzerinden alışveriş, para yatırma gibi işlemlerde tercih edilen sanal bir kart sistemidir. Bu sistemde farklı para birimlerine ait kart satın alabilmek mümkün olduğu gibi, satışı gerçekleştiren bayilerin sunmuş olduğu fiyat politikası üzerinden ödeme tahsil edilmektedir. Kartın satın alınması ile birlikte 1 yıl geçerlilik süresi bulunmaktadır.

Genel Kullanım

Online alışverişler için kullanım amacıyla alınan kartlarda özellikle alışveriş yapılan siteye ödeme bilgisi olarak 16 haneli pin kodunun girilmesi yeterlidir. Paykasa Pin kodu satın al kısa mesaj ile müşteriye iletilmektedir. Bir kez kullanılan pin kodu geçerliliğini kaybetmekte ve eğer ki içerisinde kalan bir tutar var ise iptal olmaktadır.

Paykasa Hangi Ön Ödemi Kart Türündendir?

Paykasa kart kullan-at şeklinde ön ödemeli kart sistemidir. Fiziksel bir basımı olmaması nedeni ile kullanımının ardından pin kodunun silme işlemi gerçekleştirilebilir. Bir döneme damgasını vuran cep telefonu kontör kartları gibi pin kodunun girilmesi ile geçerliliği sona eren ve kullanımı sağlanması nedeni ile geri iade gibi bir durumun söz konusu olmadığı sistemde kartın kullanımı esnasında kalan tutar iptal  olmaktadır.

Paykasa Genel Bilgiler

Paykasa kart öncelikle güvenilir bir sisteme bağlıdır. Satışı ve saklanması esnasında SSL şifreleme ile korunmakta ve müşteriye iletilene dek görüntülenemeyen bir sistemin parçasıdır.

Hırısılığa Karşı Önlem!
Real basımı olmaması nedeni ile kaybetme veya çalınma riski taşımaz.
Kişisel Bilgi içermez
Kişisel hiçbir bilgi içermez ve karşı tarafa bu tür bilgi aktarımına imkan vermez.
Para Gönderme
Masrafsız olarak yurtiçi ve yurt dışı para gönderme işlemi sağlamaya olanak tanır.
Para yatırma işlemi
Para yatırma işlemlerinde kullanılması halinde komisyon talep edilmez.
Ön Ödemeli Kart
Ön ödemeli kart sistem olması nedeni ile kişinin ihtiyacı ve elinde olan meblağ kadar satın alma işlemi sağlamasına olanak tanır.
Kolay Satın Alma
Satın alınması esnasında kişinin kendi hesabından işlem yapması gibi yaptırımlar söz konusu değildir.
Limitli Harcama
Limitli harcama yapma düşüncesini destekleyen yapısı ile özellikle çocukların para harcama alışkanlığını belirlemek için etkili bir araçtır.
Gizlilik
Herhangi bir banka veya resmi bir kurum ile bağlantısı olmaması nedeni ile ödeme işlemlerinizin kaydının tutulması, sonrasında takibi gibi durumların yaşanmasına fırsat tanımaz.
Güven
Güven duymakta güçlük çekilen her internet sitesinden 3D Secure olarak hizmet sağlayan sistem ile kişisel olarak güvenlik sağlamanın verdiği imkanlarla alışveriş yapabilme imkanı yaratır.
Kullanım Kolaylığı
Kullanım kolaylığı sağlayan pin kodu sistemi sayesinde anlık olarak işlem sağlamanıza olanak tanır.
Anlık İşlem
Paykasa ile yapılan para yatırma işlemleri anlık olarak gerçekleşir.
Müşteri Hizmetleri
Müşteri hizmetleri desteği eşliğinde satışının gerçekleştirildiği kartta, aynı şekilde aralıksız bilgi alışverişi için temsilcilere ulaşmak mümkündür.

Temassız Ödeme yöntemi

Saymış olduğumuz tüm özellikleri ile Paykasa ön ödemeli kart sistemi, temassız ödeme yöntemi olarak da bilinmektedir. Yurtdışından alışveriş, para gönderme ve yine yurtdışına ait siteler para yatırma işlerinde yaşanan kuşkunun ortadan kalmasına imkan tanıyan kartın satışı için ise yetkili bayiler hizmet sunmaktadır. Türkiye Paykasa yetkili bayii olarak hizmet sağlayan firmalar, internet üzerinden satış işlemi sağlamaktadır. Herhangi bir fiziksel satış noktası bulunmamakla birlikte, kart satış tutarları içerisinde bulunan tutarın üzerine eklenen komisyon bedelinin ardından müşteriye sunulmaktadır.  Online olarak satın alınan ve online olarak kullanılan kart satın alma ve kullanma esnasında anlık işlem gerçekleştirir. Paykasa kart, diğer ön ödemeli sistemlere oranla tek kullanımlık olması nedeni ile daha güvenli ve daha yaygın olarak tercih edilen ödeme yöntemidir.

Admin | Etiketler:
  • 613 Views
  • 
    Yorum Yapabilirsiniz