Bizi Arayın :0850 840 82 27|

[email protected]

Çalışma saatleri: 7/24

Paykasa Güvenlik İpuçları Dolandırıcı Önlemleri
22
Haziran
2016

P
aykasa Güvenlik İpuçları Dolandırıcı Önlemleri; Sadece, Paykasa ile ya da her hangi bir elektronik ön ödemeli sistem ile yapılan işlemlerde değil. İnternet üzerindeki tüm faaliyetlerde dolandırıcılık ile karşılaşmak mümkündür.

Her hangi bir dolandırıcılık işleminden bahsedebilmek için, maddi kayıp yaşanması diye bir kural bulunmamaktadır. Ele geçirilen kişisel bilgiler, sadece banka bilgilerinden ya da kart bilgilerinden meydana gelmemektedir. İsim, soy isimden kimlik numarasına, irtibat telefonundan elektronik posta adres ve iletişim platform adreslerine kadar her şey, zararlı yazılımlar tarafından ele geçirilebilmekte. İstenilmeyen ortamlarda kullanılmasına neden olabilmektedir.

Paykasa Güvenlik İpuçları Dolandırıcı Önlemleri Nelerdir

Paykasa kart işlemleri de bazen yazılımlar tarafından takip edilmekte ve kartlar içerisinde bulunan paralar, bu yazılımlar kullanılarak çekilebilmektedir. Uygulanan en büyük dolandırıcılık yöntemi, kopya sitelerin kullanılmasıdır. Kopya site kavramı, internet üzerinden dolandırıcılık yapmanın son şeklidir.

Kopya siteler ile ayırt edin!

Eğer bir Paykasa kartınız bulunuyor ise ve kendinden güvenli olan bu kart ile çevrimiçi alış veriş yapmak istiyorsunuz demektir. Alış veriş yapacağınız sitenin kopya site olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu husus, Paykasa güvenlik ipuçları dolandırıcı önlemleri sıralamasında en üstte yer almaktadır. Kopya siteler ile uğraşmak istemiyor ve maddi kayıp yaşamaktan çekinirsiz. Telefonlarınıza gelen alış veriş sitesi kısa mesajlarına, elektronik posta adreslerinize, sosyal hesaplarınıza gelen alış veriş sitesi linklerine, itibar etmemelisiniz. Kişisel olarak bu linklerin doğru olup olmadığını anlamanız pek mümkün değildir. Her hangi bir linke tıklamadan, doğrudan Paykasa ile alış veriş yapacağınız çevrimiçi mağazanın adresini tarayıcıya yazarak giriş yapmalısınız. Bu sayede, sahte site yani kopya alış veriş sitesi ile karşılaşma ihtimalinden kurtulmuş olursunuz.

Paykasa Güvenlik İpuçlarına Yönelik Dolandırıcı Önlemleri Nasıl Alınır?

Kopya sitelerden uzak durulması uygulamasının haricinde, Paykasa güvenlik ipuçları dolandırıcı önlemleri olarak bilinen başka uygulamalarda bulunmaktadır.

Öncelik ile bilmeniz gereken, Paykasa kartların 1 yıl süreli geçerli olduğudur. Paykasa Pin kodlarının bulunduğu, son kullanma tarihlerinin ve güvenlik numaralarının bulunduğudur. Kartlar ile birlikte verilen başka her hangi bir bilgi bulunmamaktadır. Her hangi bir yetkili temsilciye ulaştığınızda ve Paykasa kart satın al işlemini yaptığınızda, sizlere verilecek olanlar sadece bunlardır. Kartı satın almak maksadı ile ödediğiniz bedel haricinde sizlerden hiçbir zaman ek bir bedel talep edilmeyecektir. Yıllık aidat ve benzeri başlık altında bir ödeme söz konusu değildir.

Paykasa ön ödemeli sistemdir

Bazı dolandırıcılar; Paykasa kullanımı ile ilgilendiklerini belirtmekte. Rastgele şahıslara ulaşarak Paykasa kartların vergi borcu olduğunu, harç borcu olduğunu ya da aidat borcu olduğunu belirterek para talep etmektedir. Bahsedildiği üzere Paykasa ön ödemeli sistemdir, kartın bedeli peşin ödenmektedir. Kart alındıktan sonra hiçbir şekilde ve hiçbir başlık altında para alınmamaktadır. Paykasa Güvenlik İpuçları Dolandırıcı Önlemleri için eğer; Elektronik posta adreslerinize, sosyal hesaplarınıza, diğer iletişim kanallarına ya da telefonlarınıza benzer bir mesaj gelir ise, itibar etmemelisiniz. Bu uygulanan, yeni bir dolandırıcılık yöntemidir.

Kartın parasını ödersiniz, satın alırsınız, ister tek seferde, ister birden fazla seferde 1 yıl süresince, dilediğiniz gibi kullanırsınız.

Paykasa Güvenlik İpuçları Önemli mi?

Eğer maddi varlıklarınızı kaybetmek istemiyor ve bedelini peşin olarak ödediğiniz, Paykasa kart içerisinde yer alan paranızın, çalınmasını istemeyiz. Yazımızda bahsedilen Paykasa güvenlik ipuçları dolandırıcı önlemleri başlıklarını dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Bu tedbirleri uygulamanız ve gelen mesajlara ya da benzeri ikazlara aldırış etmemeniz, sizin menfaatinize olacak ve maddi kayıp yaşamanızı engelleyecektir.


Yorum Yapabilirsiniz