Bizi Arayın :0850 840 82 27|

[email protected]

Çalışma saatleri: 7/24

Paykasa Kart Birimi Nedir
15
Nisan
2017

P
aykasa kart olarak karşımıza çıkan güvenli elektronik sistemde, kullanılan  birimi euro’dur.

Yapacağınız online alışverişlerin karşılığında sanal mağazaların ya da online mağazaların hesabına gönderilecek olan  birimi euro olarak seçilmiştir. Bu ifadenin ya da bir  biriminin seçilmesinin iki nedeni bulunmaktadır. Birincisi kart İngiltere üzerinden çıkmış ve dünya geneline yayılmış bir ödeme gerecidir. İkincisi ise, tahmin edileceği üzere, euro  birim,i dünyanın neresine giderseniz gidin, geçerli olan bir  birimidir. Hangi ülkenin online mağazası internet üzerinden satış yapıyor olursa olsun, mutlaka euro ile ödeme sistemini kabul etmektedir. Bu gerçeğe istinaden, kartta  birimi olarak euro tercih edilmiş ve ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkarılmıştır.

Türkiye’den Paykasa kart satın alma

Euro birimi şeklinde çalışması, Türkiye üzerinden yapacağınız Paykasa nedir işlemlerinde yetkili temsilcilerinin hesabına euro olarak beden ödeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. Eğer, Türkiye’den Paykasa kart satın alma işlemini yapmak istiyor iseniz, yetkili temsilcilerinin hesabına göndereceğiniz  birimi, Türk lirası olacaktır. Bu konuda bir endişe duymanıza gerek yoktur. Çünkü satış işlemlerinde gündeme getirilen euro Türk lirası ilişkisinde, güncel konular üzerinden hareket edilmektedir. Ancak, şu gerçekte hiçbir zaman unutulmamalıdır. Euro başvuru yaptığınız anda, 3,98 Türk lirasından işlem görüyor ise, 100 Euro değerinde bir Paykasa satın al işleminde 398 Türk lirası ödeyeceğinizi düşünmemelisiniz. Ödeyeceğiniz bedel 400, 405 ya da 410 Türk lirası olacaktır. Aradaki fark, bayii gideri, hizmet bedeli ya da bayiliği kar oranı olarak düşünülmelidir.

Paykasa Kart Fiyatları Nelerdir?

Paykasa kart fiyatları nelerdir? Sorusunun karşılığında, minimum ve maksimum değerlerde hazırlanmış, standart ifadeler bulunmaktadır.

Bu ifadelerin içerisinde, hiçbir şekilde küsuratlı rakamlara yer verilmemiştir. Net rakamlar üzerinden hareket edilmekte olup, sonu 0 ile ve 5 ile biten rakamların üzerinde satış işlemleri yapılmaktadır. Minimum limit 10 euro, maximum limit 250, 500 ve 1.000 euro olarak belirlenmiştir. 15 euro, 25 euro 35 e,uro 40-50 ya da 60 euro gibi bedeller ile de kart satış işlemleri yapılmaktadır. Burada önemli olan hangi paketi satın alacağınıza sizin karar vermenizdir.

Alabileceğiniz kadar kart miktarını belirleyin

Bu konuda da karşınıza çıkacak uygulama, elektronik ödeme ile alışveriş yapacağınız mağazalardaki ürün fiyatlarını yani ihtiyacınızı tespit etmenizdir. Tek kullanımlık kart özelliği aklımıza gelmeli ve ürün ya da hizmete ödeme yapacağınız bedeli, net olarak tespit etmelisiniz. Alacağınız bir ürünün ya da hizmetin bedeli, 100 euro ise, satın alacağınız kartın bedeli 100 euro olmalıdır. 500 euro Paykasa al işlemini yapmanız, sizin hiçbir zaman, kartı parça parça kullanacağınız anlamını karşınıza çıkarmayacaktır. Dolayısı ile net rakamlar üzerinden hareket etme konusunda bir davranış sergilenmelidir. Ancak, burada sizden kaynaklanmayan işlemlerde olabilir. Beğenmiş olduğunuz bir ürünün fiyatı, 148 euro olabilir ya da 141 euro olabilir. Bu durumda elbette ki tercihiniz 150 euro değerindeki kartlardan yana olacaktır. Arada kalan farkı, alışverişlerden yani online ödemelerde kullanamazsınız. Ancak, Paykasa bozdurma işlemi ile kesin bir şekilde, yetkili temsilciler üzerinden geri alabilirsiniz.

  • 301 Views
  • 
    Yorum Yapabilirsiniz