Bizi Arayın :0850 840 82 27|

[email protected]

Çalışma saatleri: 7/24

Paykasa Tamamen Sanal Ödeme Yöntemimidir
29
Nisan
2016

P
aykasa tamamen sanal ödeme yöntemimidir ; İnternet üzerinden yapılan alış verişler, günümüz yaşam tarzları ve teknolojik imkânları nedeni ile her geçen gün artmaktadır.

Milyonlarca ürün çeşidine rahat bir şekilde ulaşılabilmesi; istenilen her ürünün, istenilen her yerden satın alınabilmesi, internet üzerinden yapılan çevrimiçi alış verişlerin yaygınlaşmasına nende olmuştur. Bu keyifli alış veriş ortamının farkına varan herkes, çevrimiçi mağazalara yönelmekte. Ödeme aşamasında sorun ile karşılaşmamak için farklı arayışlara girişmektedir.
Sanal ödeme yöntemleri de bu aşamada devreye girmekte ve çevrimiçi mağazalardan güvenli alış veriş yapılmasının önünü açmaktadır. Elektronik ön ödemeli sistemler, her geçen gün daha fazla yaygınlaşmakta ve kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır.

Paykasa tamamen sanal ödeme yöntemimidir, güvenle satın alın

Paykasa elektronik ön ödemeli sistemler arasında kullanılan ve en fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Karta sahip olmak isteyenler, yaptıkları araştırmalarda Paykasa tamamen sanal ödeme yöntemimidir? Sorusunu gündeme getirmektedir. Paykasa kartlar ya da elektronik ön ödemeli sistemler, sanal ödeme yöntemi olmak maksadı ile geliştirilen sistemlerdir. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan Paykasa kart, çevrimiçi alış verişlerde kullanılan bir sistemdir. Henüz Paykasa kart ile gerçek mağazalarda ödeme yöntemi bulunmamaktadır. Ancak, çevrimiçi mağazalarda yaygınlaşması, beraberinde gerçek mağazalarda kullanım imkânını da getirecektir.

Paykasa Sanal Ödeme Nedir?

Paykasa sanal ödeme, internet üzerinden yapılan alış verişlerde bedelin yine internet üzerinden satın alınan kartlar ile ödenmesi anlamına gelmektedir. Yani kart sahiplerinin eline gerçek bir para geçmemektedir. Aslında ön ödeme yapıldıktan sonra, bireylerin eline gerçek bir kartta geçmemektedir. Yapılan ön ödeme işleminden sonra, verilen kartlar yalnızca 16 adet rakamdan meydana gelen pin kodlarıdır. Bu pin kodları tüm çevrimiçi alış verişlerde sistemi destekleyen mağazalarda kullanılmaktadır.

Öncelik ile kartın alınması işlemleri, sanal işlemler olmak ile birlikte, kullanılma aşamasında da sanal mağazalar geçerli olmaktadır. Açıkça ifade edilecek olunur ise; Paykasa kartlar internet üzerinden çevrimiçi olarak yetkili temsilcilerden satın alınmakta. Satın alınan kartlar, internet üzerinden hizmet ya da ürün satan ve Paykasa ile ödeme sistemini kabul eden mağazalarda kullanılmaktadır.

Mağazaların bu sistemi desteklemesinin en büyük nedeni, Paykasa kart kullanıcı sayısının milyonlar ile ifade edilmesidir. Mağazalar açısından bakıldığında, sanal ödeme ile ürün ya da hizmet satmanın hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Kullanıcılar açısından bakıldığında ise, çevrimiçi mağazalardan güvenli bir şekilde alış veriş yapılmakta ve bedeli ödenmektedir.

Paykasa Kart Nerelerde Geçerli?

Paykasa tamamen sanal ödeme yöntemimidir? Sorusunun karşılığını kullanım alanları vermektedir. Paykasa kartlar, çevrimiçi alış verişlerde kullanılan ödeme gereçleridir. Günümüzde bu ödeme yöntemini destekleyen binlerce çevrimiçi market bulunmaktadır. Bu çevrimiçi marketlerde, milyonlarca ürün bulunmakta olup, dileyen herkes, Paykasa ile bu ürünlere ulaşma imkânına sahiptir.

Paykasa kartların geçerli olduğu mağazalar arasında, yurt içi ve yurt dışı çevrimiçi marketler bulunmaktadır. Paykasa kart kullanıcı sayısı bahsedildiği üzere her geçen gün artıyor. Paykasa kart ile ödeme yöntemini kabul eden çevrimiçi market sayısı da hızlı bir şekilde artmaktadır. Her geçen gün yeni bir çevrimiçi market Paykasa ile ödeme yapılma sistemine dâhil olmaktadır. Elektronik eşyadan beyaz eşyaya, giysiden cep telefonlarına, mobilyadan diğer ürünlere kadar milyonlarca ürünün satışı gerçekleşiyor. Çevrimiçi mağazalar, bu sisteme dâhil olmaktadır. Dilediğiniz tüm hizmetleri ya da almayı düşündüğünüz tüm ürünleri, Paykasa kart ile elde etme şansınız bulunmaktadır. Bilmeniz geren tek şey, yapacağınız ödemelerde Euro kullanacağınızdır. Özellik ile ödeme aşamasına geldiğinizde, yaptığınız alış veriş bedeli ile Paykasa kartınızda bulunan ön ödeme miktarını karşılaştırmalısınız. Fazla bedel ödemek istemiyor iseniz, bu hususa dikkat etmelisiniz.


Yorum Yapabilirsiniz